Srpen 2013

Přesun

13. srpna 2013 v 15:18
Blog se bohužel přesouvá, budeme tam psát Jíška a Bublina přijďte se k nám podívat...

http://kerulinka.blog.cz/


To ? Toto (4)

12. srpna 2013 v 18:09

Zdeněk Pikl

2. srpna 2013 v 10:59 | Bublina |  hudba
Pán, který je jeden z nejsympatičtějších lidí co znám Nevím co bych o něm měla napsat aby to dostatečně vystihlo jeho osobu...a proto zkopíruji jeden článek, který ho vystihuje do podrobna

Zdeněk Pikl

Narodil jsem se v Hluboké nad Vltavou a většinu své profesní dráhy jsem působil ve školství.Prvních osm let jsem vyučoval ve sportovních třídách plavání v ZŠ Kubatova ul..Další tři roky jsem jako zástupce ředitele v ZŠ Čečova ul. pracoval na založení sportovních tříd kopané.Následujících sedmnáct let jsem pracoval ve funkci zástupce ředitele na ZŠ Hluboká nad Vltavou.Posledních pět let už pracuji jen pro své divadlo- Divadlo Hluboká nad Vltavou.
Před osmnácti lety jsem spoluzakládal divadelní soubor KŘÍŽžáci.Po třináctileté spolupráci jsem se osamostatnil a založil vlastní divadlo-Divadlo Hluboká nad Vltavou. Do současné doby jsem odehrál asi čtyřista představení a v drtivé většině to byly samé komediální role / Klíče na neděli, S tvojí dcerou ne, Vraždy a něžnosti, Rodina základ státu, Dvouplošník v hotelu Westminster, Velká zebra, Do pyžam, Tři muži na špatné adrese, Charleyova teta, Poslední doutník, Jedna noc na Karlštejně a další/.Pátým rokem pořádám na nádvoří zámku Hluboká Divadelní léto Hluboká nad Vltavou. Tento projekt se za krátkou dobu své existence zařadil k nejnavštěvovanějším letním divadelním festivalům v České republice.V roce 2006 jsem se seznámil s hudebním skladatelem Zdeňkem Bartákem a scénáristou Petrem Markovem a přijal jejich nabídku nastudovat jejich muzikál Jedna noc na Karlštejně.To byl další velký mezník v historii Divadla Hluboká nad Vltavou.Pracovat s takovými profesionály a především skvělými lidmi byla pro mne obrovská čest a zkušenost.Vsadit na Jednu noc na Karlštejně se mimořádně vyplatilo,neboť tento muzikál vidělo téměř deset tisíc nadšených diváků.Po tomto velkém úspěchu jsem dostal další nabídku od pana Zdeňka Bartáka na realizaci muzikálu Romeo a Julie.Komukoliv jsem pustil ukázku z tohoto muzikálu tak byl hned napoprvé hudbou úplně unesen.Dlouho jsme vybírali představitele jednotlivých rolí a troufám si říct, že jsme měli /i podle autora Zdeňka Bartáka/ šťastnou ruku.Je to pro všechny aktéry obrovská výzva a jedinečná možnost si v tak vyjímečně krásném hudebním zpracování Romea a Julie zahrát.Všichni přistupujeme k tomuto dílu s velkým respektem a pokorou,neboť cítíme velkou odpovědnost nejen vůči autorům,ale i k vám divákům.Moc se na vás,diváky, těšíme a věříme že, vaše ale i naše očekávání nezklameme . Váš Zdeněk Pikl

Více fotek tady...♥


Eliška ochmanová

2. srpna 2013 v 10:51 | Bublina |  hudba

Další moje oblíbená zpěvačka, která má možský hlas a její působení vám dodá energii. Nyní hraje v muzikálu Casanova. Nevím jak bych popsala její hlas, ale působí na mě velmi čistě.

/co o sobě napsala/

Eliška Ochmanová


Narodila jsem se 1.1. 1989 v Havířově.Naštěstí pro mou mámu rčení "Jak na Nový rok, tak po celý rok" v tomto případě neplatilo. :-) Od té doby, co mě rodiče naučili první písničku, jsem vlastně nezavřela pusu. Zpívala jsem pořád.
Aby se mi dostalo hudebního vzdělání, začala jsem v pěti letech chodit na hodiny klavíru do ZUŠ k paní učitelce Porubové, kterou osobně obdivuji už za to, že to se mnou vydržela až do mých 15 :-)
V deseti letech se ke klavíru připojil konečně i zpěv. A to jak sborový, tak sólový. Ten jsem na ZUŠ studovala u Karin Matušínské, která mě dovedla až k přijímacím zkouškám na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě.
Tam jsem studovala operní zpěv nejprve u Martina Gurbala. Po maturitě mě pod svá křídla vzal Mgr. Miroslav Urbánek, u kterého jsem konzervatoř v roce 2011 zdárně ukončila.
U operní techniky zpěvu jsem však nezůstala. Vždycky mě to táhlo spíš k modernějšímu stylu, a to hlavně k muzikálu.
V letech 2009 - 2011 jsem působila v ostravském alternativním muzikálu Srdce. Tam jsem ztvárnila roli bílé královny Lily.
V roce 2010 jsem se v TV soutěži Robin Hood aneb cesta ke slávě ucházela o roli Mariany. Skončila jsem čtvrtá.
V roce 2011 jsem působila v muzikálu Romeo a Julie (company) a ztvárnila Alenu v muzikálu Jedna noc na Karlštejně.
Spolupracovala jsem s kapelami Blaf, Ikar a s tanečním orchestrem Jaroslava Trnky - TOX.
Působila jsem v těchto kapelách - Moravius, Tom & The Gang.
V současné době působím v kapele Toy a spolupracuji s hudebními kapelami Timbre Music, Conto a Duo Cherry.

Fotky a videa tady♥


Zuzana Benešová životopis /co o sobě napsala/

2. srpna 2013 v 10:36 | Bublina |  hudba

Zuzana Benešová

foto
Zpívat jsem začala až ve dvanácti letech. Do té doby jsem se věnovala výhradně tanci a snila o kariéře tanečnice, nebo světoznámé modelky.

Mojí první "paní učitelkou zpěvu" byla sbormistryně Anna Knotková, ke které jsem do DPS Canzonetta chodila celých 7 let. Sólový zpěv jsem studovala nejprve na ZUŠ u Leony Píšové, později na Konzervatoři v Českých Budějovicích u MgA. Štěpánky Hraničkové. Tenkrát jsem modelkovské diety definitivně pověsila na hřebík a začala trénovat hlasový rozsah, abych jednou mohla být operní zpěvačkou.

Po čtyřech letech jsem z Budějovic přestoupila na konzervatoř pražskou k prof. Jiřině Přívratské, kde jsem loni složila absolventskou zkoušku. Nyní studuji na hudební fakultě Akademie Múzických Umění v Praze.

V letošním roce mě čeká ztvárnění hlavní ženské role v muzikálu Baron Prášil, který se bude hrát od února 2010 v pražském divadle Hybernia. Od jara 2009 jsem členkou kapely Petra Muka, se kterým pro letošní rok chystáme novou desku.

Věřím, že letošní sezona na Hluboké, kde jsem obsazena do role Julie, bude minimálně stejně úspěšná jako loni a opět nás účinkující i Vás vážené diváky naplní pozitivní energií. Velice se těším na shledání!

Krásné fotky tady♥


Lukáš Randák životopis /co o sobě napsal/

2. srpna 2013 v 10:29 | Bublina |  hudba

Lukáš RandákVážení návštěvníci našich stránek, dovolte, abych se vám v krátkosti představil, co se hudební stránky týká. Mé směřování k hudbě začalo (když pominu mlácení pukličkami ve velmi útlém věku) již v první třídě, kdy jsem se přihlásil do školního sboru. Následovalo 11 let výuky na klávesy u pana Oty Kováře, který ovšem našel můj talent spíš než v klapkách kláves právě ve zpěvu. V deseti letech jsem ze škoLního sboru přešel do výběrového českobudějovického DPS Canzonetta, jehož členem jsem dodnes. S tímto sborem jsem procestoval část světa, například Itálii, Francii, Německo či Kanadu. Každoročně moderuji se Zuzanou Benešovou Jarní a Vánoční koncerty tohoto sboru.
Od roku 2005 navštěvuji popový zpěv u paní Anny Knotkové. Cyklus na ZUŠ jsem zakončil Absolventským koncertem v Jeremiášově síni(2007), na jejíž podium se s láskou vracím - Koncert z cyklu pro rodiče a děti(Večer s muzikály, 2006), Večer se Superstar(koncert Jana Kopečného, 2007), Jarní koncert( sólový koncert Zuzany Benešové, 2008) a kde v dubnu letošního roku uvedeme profilový koncert spolu se Zuzanou Benešovou.
V roce 2005 jsem se také zúčastnil zajímavého projektu, spolu s Editou Poláchovou, Marií Kubatovou a Janem Kopečným jsem se stal členem vokálního kvarteta, které pod záštitou ZUŠ Piaristická získalo 1.místo a zároveň titul Absolutní vítěz republikového finále soutěže sólového a komorního zpěvu.
Rok poté jsem dostal nabídku na místo zpěváka v tanečním orchestu Variant, se kterým vystupujeme každoročně na mnoha maturitních plesech, firemních večírcích, či různých akcích města. Od roku 2008 patřím k externím členům operního sboru Jihočeského divadla, inscenací jmenuji Sílu osudu (Verdi), Čarostřelec (Weber), Rusalka (Dvořák), Otello (Verdi), Ptáčník (Zeller), Čert a káča (Dvořák) a Don Giovanni (Mozart) - léto 2010, ve kterých jsem spolupracoval např. s režiséry Josefem Průdkem, Zdeňkem Troškou nebo Jiřím Menzelem (léto 2010).
Loňský rok byl ovšem pro mě zlomový a to tehdy, když mi přišla nabídka k nastudování titulní role Romea v muzikálu Romeo a Julie. Za více než půlrok práce nás diváci odměnili v 17 vyprodaných představeních a především díky jejich přízni se můžeme do stejného projektu pustit i následující léto.
Proto si přeji a doufám, že vy, diváci, kteří přijdete v létě na zámek Hluboká, budete díky nám odcházet příjemně naladění a plní zážitků.
Spolu s celým RaJ týmem se na vás těšíme, v létě naviděnou.
Lukáš Randák


Fotky a vide tady♥
Zuzka jako Nituš

1. srpna 2013 v 16:23 | Bublina |  hudba

Tenhle úsměv vás prostě nabije