Lukáš Randák životopis /co o sobě napsal/

2. srpna 2013 v 10:29 | Bublina |  hudba

Lukáš RandákVážení návštěvníci našich stránek, dovolte, abych se vám v krátkosti představil, co se hudební stránky týká. Mé směřování k hudbě začalo (když pominu mlácení pukličkami ve velmi útlém věku) již v první třídě, kdy jsem se přihlásil do školního sboru. Následovalo 11 let výuky na klávesy u pana Oty Kováře, který ovšem našel můj talent spíš než v klapkách kláves právě ve zpěvu. V deseti letech jsem ze škoLního sboru přešel do výběrového českobudějovického DPS Canzonetta, jehož členem jsem dodnes. S tímto sborem jsem procestoval část světa, například Itálii, Francii, Německo či Kanadu. Každoročně moderuji se Zuzanou Benešovou Jarní a Vánoční koncerty tohoto sboru.
Od roku 2005 navštěvuji popový zpěv u paní Anny Knotkové. Cyklus na ZUŠ jsem zakončil Absolventským koncertem v Jeremiášově síni(2007), na jejíž podium se s láskou vracím - Koncert z cyklu pro rodiče a děti(Večer s muzikály, 2006), Večer se Superstar(koncert Jana Kopečného, 2007), Jarní koncert( sólový koncert Zuzany Benešové, 2008) a kde v dubnu letošního roku uvedeme profilový koncert spolu se Zuzanou Benešovou.
V roce 2005 jsem se také zúčastnil zajímavého projektu, spolu s Editou Poláchovou, Marií Kubatovou a Janem Kopečným jsem se stal členem vokálního kvarteta, které pod záštitou ZUŠ Piaristická získalo 1.místo a zároveň titul Absolutní vítěz republikového finále soutěže sólového a komorního zpěvu.
Rok poté jsem dostal nabídku na místo zpěváka v tanečním orchestu Variant, se kterým vystupujeme každoročně na mnoha maturitních plesech, firemních večírcích, či různých akcích města. Od roku 2008 patřím k externím členům operního sboru Jihočeského divadla, inscenací jmenuji Sílu osudu (Verdi), Čarostřelec (Weber), Rusalka (Dvořák), Otello (Verdi), Ptáčník (Zeller), Čert a káča (Dvořák) a Don Giovanni (Mozart) - léto 2010, ve kterých jsem spolupracoval např. s režiséry Josefem Průdkem, Zdeňkem Troškou nebo Jiřím Menzelem (léto 2010).
Loňský rok byl ovšem pro mě zlomový a to tehdy, když mi přišla nabídka k nastudování titulní role Romea v muzikálu Romeo a Julie. Za více než půlrok práce nás diváci odměnili v 17 vyprodaných představeních a především díky jejich přízni se můžeme do stejného projektu pustit i následující léto.
Proto si přeji a doufám, že vy, diváci, kteří přijdete v létě na zámek Hluboká, budete díky nám odcházet příjemně naladění a plní zážitků.
Spolu s celým RaJ týmem se na vás těšíme, v létě naviděnou.
Lukáš Randák


Fotky a vide tady♥


Zdroj:http://www.romeoajulie-muzikal.cz/index.php?stranka=obsazeni/randak_lukas
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama